WENTYLACJA MECHANICZNA REZYDENCJI

Jeżeli decydujecie się Państwo wybudować dom o dużej kubaturze, to w pewnym momencie powstaje problem z świeżym powietrzem. Wstawiamy super okna, wykonując izolację wysokiej jakości a nawet budując domy pasywne, zapominamy o czymś co jest nam najbardziej do życia potrzebne, czyli świeże powietrze. Wentylacja mechaniczna rezydencji rozwiązuje ten problem.

Dawniej okna i drzwi były tak nieszczelne, że powietrza, które dostawało się przez nieszczelności, było aż w nadmiarze. Przy dużej kubaturze budynek bez odpowiedniej wentylacji nie zapewnia odpowiedniego komfortu przebywania w budynku i czuć nawet kawę wypitą dwie godziny wcześniej. Szczególnie w dużych domach proponujemy rekuperację z odzyskiem ciepła, gdzie ponad 90% temperatury jest odzyskiwane z powietrza wyciąganego z pomieszczeń, a świeże powietrze odbiera temperaturę z powietrza wywiewanego z pomieszczeń. Oczywiście te powietrza nie łączą się ze sobą, świeże powietrze jest podgrzane oraz przefiltrowane przez specjalne filtry, alergeny i inne bakterie które możemy spotkać na świeżym powietrzu są w 100% zatrzymane przez filtry powietrza i tak pozostaję cieszyć się nam świeżym powietrzem w domu.

Jeżeli chcemy podnieść komfort przebywania w domu latem i cieszyć się z tego z bliskimi nam osobami, to możemy zaproponować Państwu kilka rozwiązań, które zostały już sprawdzone na wielu naszych obiektach i funkcjonują bez zastrzeżeń. Mamy kilka rozwiązań, które pomogą spełnić Państwa oczekiwania w ciepłe i chłodne dni. Jednym z nich jest klimatyzacja rezydencji poprzez podłączenie układu chłodniczego do systemu wentylacji mechanicznej, co pozwoli nam sterować temperaturą o niższych parametrach. Świeże powietrze połączone jest z temperaturą, jakiej potrzebujemy w domu w zależności od pory roku. Do systemu wentylacji mechanicznej idealnie nadaje się wbudowanie układu chłodzącego, który będzie obniżał temperaturę na nawiewanym powietrzu do pomieszczeń.